вівторок, 23 лютого 2016 р.

ФАЙНА СХОДИНКА МИТЦІВ КУЛЬТУРИ      Понад тридцять колоритних чоловічих і жіночих голосів підкорюють нині сцени районного, обласного, всеукраїнського, закордонного рівнів. За свій талант отримують високі нагороди.         Вишукане хорове мистецтво дарують справжнім гурманам культури. А цього тижня виповнилося чотири роки, як все це закрутилося. Перспективну ініціативу Оксани Сідор створити в районі хор підтримало багато працівників культури, відтак і довірили їй очолити цей колектив. У втіленні в життя такої ідеї сприяв тодішній голова райради Станіслав Сухан.
    За словами Оксани Іванівни, чотири роки – це файна сходинка у житті учасників хору. В районі такий створено вперше. На сьогодні хор налічує більше двадцяти п’яти концертних виступів в різних куточках району, області. Перший концерт відбувся на обласному святі працівників культури, що проводилося в Іршаві. Попри те, що всі учасники колективу зайняті люди, працюють на ентузіазмі. Вони викроюють дорогоцінний час від роботи, дозвілля і сімей, за що їм велике спасибі.
      Колектив цікавий і неординарний за своїм складом, до нього входять люди різного творчого спрямування, окремі з них займають керівні посади. Скажімо, це: директор Сілецької дитячої школи мистецтв Олександр Голіба, завідувачі музеїв у Чорному Потоці – Юрій Фегер, у Великому Раківці – Марія Алмашій, художник Олександр Дворак. Також тут радують своїм співом працівники районних бібліотеки, будинку культури та дитячих шкіл мистецтв з Ільниці, Білок, Іршави, Приборжавського, Великого Раківця, сільських клубів і бібліотек. Свою лепту-родзинку вносять концертмейстери Стелла Керечанин та Ігор Староста.
     За будь-який колектив говорять, якщо він веде активну діяльність. З часу створення хор брав участь у різноманітних районних заходах, святах, зокрема фестивалі духовної пісні «Да святиться ім’я Твоє…», в обласних фестивалях лемківської культури «Лемківська ватра» (В. Березний), русинської пісні «Червена ружа» (Мукачово), колядницьких колективів «Котилася торба» (Мукачово). Також взяли участь у фестивалі духовної музики у м. Снина (Словаччина). Здійснили ряд турне для відпочиваючих у санаторіях «Боржава» (Довге), «Орлине гніздо» (Виноградів), «Поляна» (Свалява), «Карпати» (Мукачово).
 Добра справа колективу оцінена високими нагородами. Мають грамоту Національної всеукраїнської музичної спілки за підписом голови спілки, Героя України Анатолія Авдієвського, заслуженого артиста СРСР, УРСР, головного диригента академічного народного хору ім. Григорія Вірьовки. Отримували третє і друге місця в обласному фестивалі-конкурсі стрілецької пісні «Красне Поле» м. Хуст. Звісно, жевріє надія і є бажання вибороти першу сходинку. Над цим посилено працюють.
   Звичайно, у співочому колективі важливо підібрати вдалий репертуар. В учасників районного хору працівників культури він дуже різноманітний і будується на правильних принципах хорового мистецтва. Обрали твори земляків Василя Гайдука, Петра Світлика, Надії Мельник-Гудь, Василя Кобаля, Дезидерія Задора, Степана Мартона, твори відомих сучасних композиторів та класиків.
   Кажуть: який солдат без обмундирування. Очевидно, так і в творчості, тим паче хоровому. Завдяки начальнику управління культури облдержадміністрації Юрію Глебі, заслуженому працівнику культури України пошиті сценічні костюми для жіночої групи колективу. Від цього виступи ефектніші. Зараз проводиться робота, аби сценічний одяг мали й чоловіки. За окремі творчі виїзди велике спасибі керівництву району та відділу культури і туризму райдержадміністрації, а також спонсорам.
    День народження -- купа приємних емоцій. Вони в кілька разів більше зігрівають душу, якщо в цей день вітають шанувальники твоєї роботи і високопрофесійні знавці справи, якою ти займаєшся. Хор отримав більше тридцяти привітань з різних куточків України. Зокрема, вітали заслужений діяч мистецтв України, професор Київського національного університету культури і мистецтв Петро Андрійчук, керівник Закарпатського академічного заслуженого народного хору Наталія Петій-Потапчук, хормейстер Закарпатського академічного народного хору Федір Копинець та багато любителів хорового мистецтва.
    Колектив докладатиме усіх зусиль, аби й надалі радувати шанувальників своєї творчості.

Немає коментарів:

Дописати коментар