понеділок, 6 червня 2016 р.

Патріотичне виховання у закладах культури

25 травня на базі районного будинку культури  проведений районний семінар-практикум клубних працівників району «Патріотичне виховання у закладах культури». Відкрила  семінар-практикум провідний методист районного будинку культури Любов Філеш.
Фахівець по роботі з учасниками АТО та внутрішньо-переселеними особами при відділі соціальних служб дітей, сім’ї та молоді Березнай Дмитро Дмитрович надав інформацію про учасників АТО та волонтерів з Іршавського району і ознайомив з роботою, яка проводиться.
Про методи і форми роботи з патріотичного виховання в закладах культури клубного типу  говорила з показом мультимедійної презентації Людмила Василівна Веклюк, завідувач відділу обласного організаційно-методичного центру культури.
Про проведені масові форми культурно-дозвіллєвої діяльності з патріотичного виховання  поділилася досвідом  роботи директор БК «Шахтар» с. Ільниця Наталія Варваринець.
Учасники семінару ознайомились з фотовиставкою «Війна якої нема», присвячена героїчним подвигам 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади  в м. Дебальцево та полеглим в бою з російськими окупантами. Перегляд відеофільму провів Віталій Світлик, волонтер громадської організації «Мобілізація», «Рух підтримки Закарпатських військовий», та виставкою учнів образотворчих відділів дитячих шкіл мистецтв району  «Війна - очима дітей».
Учасники семінару мали змогу відвідати історико-краєзнавчий музей з роботою якого ознайомив їх директор Світлинець Андрій Андрійович.
Районний семінар по патріотичному вихованні закінчився показовим масовим заходом «Дай Боже сили нашим солдатам».
Захід розпочався  піснею  «Над землею тумани» у виконанні методиста Іршавського районного будинку культури Вікторії Чийпеш  та учасника зразкового дитячого музично-драматичного театру «Пролісок»  Іршавського районного будинку культури Василя Олексія віршем «А на моїй землі іде війна».
Хто б міг подумати, що сьогодні наша Батьківщина відчує біль війни  і наші батьки, брати, хлопці змушені взяти до рук зброю і захищати свою рідну землю. Кожну хвилину українці моляться за молодих солдатів, своїх захисників, які ризикуючи життям виборюють Незалежність та свободу України. Що відчувають наші матері проводжаючи своїх синів на війну напевно це важко описати словами.
Іванна Воробканич - учасниця зразкового дитячого театру «Пролісок», переможниця Міжнародного, обласних, районних фестивалів-конкурсів прочитала вірш Л. Васільєва «Дві душі», а Вікторія Чийпеш виконала пісню «Мамо не плач».
Ми довірили своє життя, свою країну захисникам.  Сильним, сміливим, мужнім, справжнім патріотам нашого часу , нашим землякам, які були присутні на заході - Сергій Бугайцов,  Віктор Пацкан та його син Юрій, Дмитро Березнай, Віталій Остафійчук, які розповіли про події на сході, учасниками яких їм довелося бути.  
Від  голови районної ради Симканинець Віктора Андрійовича було вручено пам’ятні подарунки воїнам АТО, а музичне вітання – пісню «Зелений гай» виконала Вікторія Воробканич.
Про волонтерську роботу, яку проводить розповів наш земляк Віталій Світлик з с. Ільниця.
Майбутнє нашої держави  наші діти. Всі  вони мріють про мир так як у своєму авторському вірші бачить «Україну без війни» Ганна Стільник учасниця зразкового дитячого музично-драматичного театру «Пролісок»  Іршавського РБК та  у  пісні «Ми щасливі діти» Євгенія Манайло з Чорного Потоку.
Пам'ять героїв,  наших земляків Олександра Данільченко с. Ільниця, Юрія Соколачко з с. Лоза, Юрія Короля з с. Заріччя.,  які загинули виконуючи свій обов’язок , вшанували  хвилиною мовчання.
У виконанні народного  вокального ансамблю «Конвалія» керівник Аліна Попович, концертмейстер Заслужений працівник культури України Надія  Мельник-Гудь, соліст Юрій Танько виконали пісню на слова і музику  Володимира  Івасюка  «Мальви».

Л.Філеш,
провідний методист РБК
Немає коментарів:

Дописати коментар